Для чого потрібен тепловий насос MasterTherm?

Система опалення

 

Системи опалення з використанням теплових насосів повинні працювати з температурним градієнтом макс. 55/45°С. Теплові насоси MasterTherm здатні в стандартних умовах забезпечити нагрів води до температури 60°С, а в деяких моделях і до 65°С (однак в даному режимі збільшується споживана потужність компресора і робота теплового насоса стає не економною). Найбільше заощадження тепловий насос забезпечує для приміщень з великою площею, де можна використовувати більш низьку температуру води. Найчастіше теплові насоси використовують як класичні обігрівачі (радіатори), устаткування для підігріву підлоги чи стін або конвектори.
Master Therm рекомендує: правильна установка терморегуляції дозволяє досягти максимальної економії при опалюванні будівлі.

Регулювання температури теплових насосів

Терморегуляцію виконують основні елементи управління потужностю теплового насоса. Для точного регулювання температури об'єкта, як правило, використовується автоматична регуляція, яка корегує внутрішню температуру приміщення до необхідної. З цією метою Компанія MasterTherm поставляє настінні термінали для управління роботою теплового насоса, які виконують функцію просторового термостата чи компенсатора лінійної кривої опалення. Крім того, можна використовувати звичайні термостати або просторові термостати для радіаторів.
Порада від Master Therm: лінійний компенсатор кривої опалення ЄСагеІ pAD надає загалом найдосконаліший спосіб регулювання потужності теплового насоса, особливо в поєднанні з інверторним компресором теплового насоса.

Накопичення тепла

Під час перехідного періоду, коли споживання енергії тепловим насосом велике, а підігрів будинку низький, щоб уникнути частого вмикання і вимикання компресора, рекомендується доповнити систему опалення пристроєм накопичення тепла для обігріву води, в якому ви можете зберігати надлишкову накопичену енергію. Розмір цього пристрою повинен відповідати потужності теплового насоса, який керує процесором, а пристрій - накопичувач або зовсім не вимагає, або вимагає лише незначного об'єму води.

Master Therm рекомендує: після встановлення пристрою накопичення загальний об'єм води в системі опалення (в літрах) повинен бути на рівні 15 мінімумів потужності теплового насоса (в кВт). Приклад: потужності 10 кВт відповідає мінімально 150 літрів гарячої води.


Охолодження приміщення

 

Придбавши тепловий насос MasterTherm, Ви отримаєте достатньо ефективне джерело охолодження для кондиціонування повітря будівлі в літній час. Охолодження можна проводити і при т. зв. реверсі, коли тепловий насос змінює напрямок своєї роботи. Теплова енергія спрямовується у навколишнє середовище, а в будівлю надходить холодна вода. Охолодження в більшості з теплових насосів MasterTherm виконується спеціальною частиною обладнання.
Повне кондиціонування виконує система, створена конвектором фанкойл (так звана fan-coily), виходом якого є холодне повітря. Конвектори для охолодження розміщуються під стелею і підключені до окремого контуру циркуляції. Настінні чи підлогові типи можна використовувати як для нагрівання, так і для охолодження. В обох випадках має бути вирішене питання відводу конденсату (так само як для кондиціонерів). Регулювання температури в охолоджуваному приміщенні забезпечується датчиками температури, які розміщуються безпосередньо в конвекторі. При використанні даного способу охолодження компанія Master Therm рекомендує заповнювати систему опалення антифризом.
Іншою можливістю для охолодження об'єкта є система охолодження від підлоги або стіни. Це є економічно вигідне безконденційне охолодження, при якому споживання електроенергії є досить низьким. При цьому можна раціонально і ефективно знизити температуру в приміщенні на декілька одиниць °С
 
Master Therm рекомендує: високої ефективності підлогового охолодження і теплового комфорту можна досягти шляхом руху повітря в приміщенні (наприклад, за допомогою стельового вентилятора).

 

Обігрів води

 

Тепловий насос Master Therm є дуже ефективним і економічним джерелом тепла не тільки для опалення, але і для нагрівання води. Способів використання теплового насосу для нагріву води є досить багато. Вони відрізняються один від одного як типом теплового насоса, так і конкретною схемою підключення. Теплові насоси Master Therm можуть нагрівати воду до температури навіть 60 °С, а за допомогою пароохолоджувача і вищої температури. Авторизовані постачальники теплових насосів Master Therm надають усю необхідну інформацію та рекомендації щодо можливих схем підключення гарячого водопостачання.
 
Порада від Master Therm: підігрів води за допомогою теплового насоса Master Therm буде вигідним протягом цілого року, навіть під час неопалювального сезону. Тепловий насос повітря-вода, який в період від весни до осені має надто високий тепловий коефіцієнт, виробляє гарячу воду максимально економно.

Desuperheater
Desuperheater (охолоджувач перегрітої пари)- це пристрій, підключений до контуру компресора теплового насоса, який відбирає тепло гарячого пару на виході з компресора та підігріває воду. Це дає можливість збільшити потужність нагріву води і досягти високих температур нагрівання; як правило, до 70°С. Тепло подається тільки тоді, коли працює компресор теплового насоса, тому зазвичай цей пристрій поєднують з будь-яким іншим варіантом для обігріву води. Desuperheater однаково ефективний і тоді, коли тепловий насос працює в реверсному режимі (функція охолодження). У більшості теплових насосів компанії Master Therm Desuperheater додається як спеціальне оснащення.

Обігрів води в басейні
Всі теплові насоси Master Therm дозволяють при відповідній схемі підключення підігрівати басейни як весь рік, так і лише обраний сезон. Басейни переважно потребують великої кількості тепла, а в деяких випадках вони є більш енергозатратними, ніж отоплення самого житлового будинку. У випадку використання теплового насоса для обігріву будинку та басейну протягом року необхідно правильно спроектувати його продуктивність. Для сезонного підігріву води в басейні оптимальними є теплові насоси повітря-вода, які при вищих температурах зовнішнього повітря забезпечують найвищу продуктивність.