Опис та функції теплових насосів

Тепловий насос Master Therm - це обладнання, за допомогою якого Ви можете отримувати енергію з навколишнього середовища та використовувати її для опалення свого об'єкта, нагріву води, або регулювати підігрів води в іншому обладнанні (напр. басейні). Також Ви можете, якщо Ваше обладнання оснащене даною функцією, у літній період виводити надлишкову енергію до навколишнього середовища і таким чином охолоджувати (кондиціонувати) Ваш об'єкт.
Схему роботи теплового насоса зображено на рисунку нижче.Кожний тепловий насос для роботи потребує трьох незалежних контурів передачі енергії:


Первинний контур, який є джерелом енергії для Вашого теплового насоса. Це може бути незамерзаюча суміш, що циркулює по земляному колектору, вода з резервного колодязя або повітряний потік, що проходить через випарник теплового насоса. Первинний контур передає теплову енергію до контуру охолодження за допомогою теплообмінника (випарника).
Контур компресора. Це закритий контур холодоагенту, на якому розміщені два теплообмінники (конденсатор і випарник), компресор та розширювальний клапан.
Вторинний контур. Йдеться про контур води в системі опалення об'єкта. У режимі опалення вода в системі забирає тепло в гарячого холодоагенту за допомогою теплообмінника, т. з. конденсатора.