Установка та догляд теплового насосу Master Therm

Догляд за тепловим насосом та профілактика

Тепловий насос - це обладнання, яке, на відміну від інших систем опалення, вимагає від свого користувача лише мінімального догляду. Для безвідмовного функціонування насосу та досягнення максимальної економії при опаленні чи охолодженні, потрібно запам'ятати декілька основних процедур та здійснювати вчасний контроль за роботою обладнання.

Розміщення теплового насоса
Внутрішні елементи теплових насосів повітря-вода та земля-вода (вода-вода) повинні розташовуватись у внутрішніх приміщеннях об'єкту та бути захищені від впливу навколишнього середовища і надмірної вологості, пилу та агресивних речовин. Теплові насоси або їх частини, призначені для зовнішнього підключення, оснащенні захистом від впливу умов навколишнього середовища, однак, необхідно підтримувати відповідну чистоту на місці інсталяції обладнання та забезпечувати захист від механічного пошкодження вентиляторів та випарників чи забруднення агресивними механічними чи хімічними речовинами. На місці інсталяції зовнішніх елементів потрібно залишати вільний простір для доступу повітря і уникати повторного потрапляння охолодженого повітря до випарника. Таким чином. Ви зможете підвищити ефективність обладнання.

У зимовий період необхідно слідкувати за кількістю снігу і льоду під випарником теплового насосу та навколо нього і, за потреби, прибирати сніг та лід таким чином, щоб випарник знаходився на безпечній відстані від снігового покрову. Не повинно виникати обмеження вільного відтоку конденсату з випарника, інакше, випарник може замерзнути і обладнання повністю перестане працювати у режимі опалення.

Master Therm звертає Вашу увагу: найбільшу небезпеку для зовнішніх елементів теплових насосів становить сніг, що падає з даху об'єкту, або механічне пошкодження ламелей випарника внаслідок непрофесійних дій.


Перевірка первинного та вторинного контурів

В теплових насосах земля-вода, які підключені до земляного плоского колектору або свердловин, необхідно регулярно перевіряти тиск незамерзаючої суміші в первинному контурі та, у випадку його зниження, доливати незамерзаючу суміш.
    
У всіх типів теплових насосів перевіряйте та підтримуйте правильний тиск в системі опалення, перевіряйте та проводьте її прокачку і регулярно очищуйте фільтр на вході в тепловий насос.
 
Master Therm попереджає: засмічення очисного фільтру контуру опалення може викликати поломку системи. Через високу температуру води в системі опалення захисний пристрій теплового насосу зупинить роботу обладнання і повідомить про аварійний стан.


Налаштування та зміна параметрів теплового насоса
Основні налаштування теплового насосу та виставлення його функцій проводить фірма, що поставляє обладнання. Користувач обладнання повинен ознайомитися із системою управління тепловим насосом за допомогою інструкції по експлуатації та навчитися виставляти параметри, до яких у нього є доступ. Якщо тепловий насос підключений до Інтернету, значення параметрів можна змінювати за допомогою інтерфейсу. У жодному випадку користувачам не дозволяється змінювати ті налаштування, які захищені сервісним паролем і можуть бути змінені лише спеціалістом. Невірне налаштування захищених параметрів може призвести до тривалого, необоротного пошкодження теплового насосу. В гарантійних умовах таке втручання визначене, як несанкціоновані та непрофесійні дії з обладнанням, зі всіма наслідками, що випливають з цього.


Перевірка роботи теплового насоса
Через те, що тепловий насос при роботі не потребує регулярного обслуговування, необхідно, щоб користувач через певні проміжки часу перевіряв його роботу та функціонування системи опалення. Рекомендуємо здійснювати як візуальні, так і звукові перевірки внутрішніх та зовнішніх елементів теплового насосу і, у випадку будь-яких аномалій (виразна зміна рівня шуму компресора чи вентилятора, обмерзання випарника), звертатися до постачальника обладнання.


Контрольний огляд
Для забезпечення оптимальної опалювальної та охолоджуючої функції обладнання рекомендуємо здійснювати регулярний професійний контроль теплового насосу у формі сервісних оглядів. Сервісні огляди можна замовити у постачальника теплового насосу. Частиною комплексного огляду є контроль функціональності обладнання, заміри визначених значень та контроль правильності налаштування системи. Орієнтиром для замовлення контрольного огляду є висвітлення сервісного індикатору на дисплеї управління обладнанням, яке активізується після перевищення лімітної кількості годин (2 500 год.) роботи компресора з моменту попереднього огляду, що приблизно відповідає одному опалювальному сезону.